Gdzie przechowywać rower w mieszkaniu?

1961
0
Share:

Jazda na rowerze jest obecnie coraz szerzej promowana. Im więcej osób przesiada się na rowery, tym mniejsze jest zanieczyszczenie powietrza. Ponadto, jest to pojazd służący do bardzo zdrowej aktywności fizycznej. Niestety, wiele osób nie decyduje się na kupno roweru, gdyż nie mają go gdzie trzymać.

Rower w mieszkaniu

Problem występuje zwłaszcza u posiadaczy mieszkań, a nie domów. W niewielkich mieszkaniach często po prostu nie ma miejsca na to, aby postawić gdzieś rower. Jednakże, jak się okazuje, jest wyjście z tej sytuacji.

Dobrym rozwiązaniem w mieszkaniu jest wykorzystanie wieszaka na rower. Można zamontować go w zasadzie w dowolnym miejscu na ścianie. Wieszak na rower jest niewielki i sprawia, że rower nie zajmuje zbyt wiele miejsca w pokoju. Wiele zależy jednak również od tego, z jakiego wieszaka się korzysta.

Rower na balkonie

Niektórzy decydują się na to, aby swój rower trzymać na balkonie. Wydaje się, że to rozwiązanie jest dobre, jednak tylko w cieplejsze miesiące. Jeśli zamiast wieszak na rower wybierze się balkon, trzeba się liczyć z tym, że rower może ulec zniszczeniu w skutek opadów deszczu czy niższych temperatur powietrza.

Warto też mieć na uwadze, że balkony rzadko kiedy są duże. Jeśli postawi się tam rower, może dojść do tego, że właściwie w ogóle nie będzie się dało korzystać z balkonu. Niemniej jednak, niektórzy decydują się na to, aby wykorzystać wieszak na rower właśnie na balkonie. Niemniej jednak, nie rozwiąże to problemu negatywnego wpływu zjawisk atmosferycznych na stan roweru.

Piwnica lub strych

Kolejnym rozwiązaniem problemu roweru w mieszkaniu jest wyniesienie go do piwnicy lub też na strych. Rezygnując z wieszaka na rower na rzecz piwnicy trzeba jednak pamiętać o tym, że przed każdą przejażdżką będzie trzeba do niej schodzić i wynosić pojazd. Z pewnością jest to dosyć uciążliwe i męczące. Konieczność schodzenia do piwnicy może w ogóle zniechęcać do jazdy na rowerze.

Jeśli chodzi o strych, problem jest podobny jak w przypadku piwnicy. Z drugiej strony, strych ma przynajmniej tę przewagę, że przeważnie jest nieco większy od piwnicy. Dlatego też, można jeszcze spokojnie z niego korzystać, nawet jeśli stanie tam rower. Ponadto, na strychu zwykle nie jest aż tak wilgotno jak w piwnicy, przez co rower jest bezpieczniejszy.

Trzeba pamiętać o tym, aby zawsze przypinać do czegoś rower, jeśli zostawia się go poza mieszkaniem. Wiszącego w pokoju na wieszaku na rower pojazdu raczej nikt nie ukradnie, jeśli jednak znajduje się on na strychu lub w piwnicy, ryzyko jest z pewnością nieco większe.

Wieszaki na rowery kupisz na Calus-p.pl

Share: