Farba do skóry samochodowej w sprayu

4733
0
Share:
Farba do skóry samochodowej w sprayu

Farba do skóry samochodowej w sprayu jest bardzo wygodna w użyciu, dlatego też z miesiąca na miesiąc coraz więcej kierowców korzysta z jej dobrodziejstwa. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są zalety farby do skóry samochodowej w sprayu i jak z niej korzystać.

Odpowiednie przygotowanie powierzchni

Odpowiednie przygotowanie powierzchni do malowania jest największą gwarancją sukcesu. Precyzyjne oczyszczenie oraz odtłuszczenie powierzchni spowoduje, że nasza farba do skóry samochodowej będzie miała odpowiednią trwałość.

Aby pozbyć się brudu i zgromadzonego tłuszczu, najlepiej użyć benzyny ekstrakcyjnej, acetonu, albo zwykłego zmywacza silikonowego. W przypadku tapicerki samochodowej nie zaleca się natomiast stosowania spirytusu, albo terpentyny, ponieważ tworzą film na powierzchniach czyszczonych elementów.

Test farby przed malowaniem

W przypadku farb w sprayu wskazane jest, aby przeprowadzić specjalny natrysk testowy na małej powierzchni, która jest praktycznie niewidoczna dla oka. Nawet niewielki natrysk, powinien nam wystarczyć, aby upewnić się, czy posiadamy odpowiedni kolor. Pamiętać należy jednak o tym, aby obszar testowy pozostawić na jakiś czas do wyschnięcia, ponieważ świeża farba może mieć zupełnie innych kolor jak wyschnie.

Przeprowadzenie powyżej opisanego testu jest niesłychanie ważne, przede wszystkim w sytuacji kiedy to nasze powierzchnie, były już wcześniej pomalowane. Pamiętać należy również i o tym, że rozpuszczalniki farb w aerozolu mogą w mniejszym lub większym stopniu reagować na środki użyte do obróbki powierzchni, dlatego też przeprowadzony test może okazać się mało przydatny.

Odpowiednia odległość natrysku

Podczas malowania farbą w sprayu, bardzo ważną kwestią jest to, aby zachować zawsze odpowiednią odległość natrysku. W przypadku zbyt bliskiego natrysku, farba do skóry samochodowej łatwiej rozprowadzać będzie się wyłącznie na powierzchniach pionowych, z kolei na powierzchniach poziomych, działanie farby będzie nierównomierne. W tym drugim przypadku farba będzie najprawdopodobniej rozpływać się w kierunku krawędzi.

Jeżeli odległość będzie za duża, to pomalowane powierzchnie będą bardzo mgliste i zdecydowanie mniej błyszczące. Pamiętać należy również i o tym, że podczas malowania stosunkowo niewielkich obiektów, duża odległość natrysku znacząco zwiększy zużycie farby, ponieważ spora część farby nie trafi po prostu w swój cel.

Farbę do skóry samochodowej znajdziesz na Lakiery24.com

Share: