aubezpieczenia.pl pulications.org https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy-na-motocykl/

Elegancka jadalnia w tradycyjnym stylu

2038
0
Share:

W nowoczesnych budynkach jadalnie schodzą na dalszy plan. Coraz częściej stół i krzesła stanowią dodatek do otwartej, minimalistycznej kuchni. Mimo tego, że nowoczesne standardy mają ogromną rzeszę zwolenników, to część z nas marzy o eleganckiej jadalni z prawdziwego zdarzenia, nadającej nawet zwyczajnemu posiłkowi klasy. Jak zaaranżować jadalnię ze smakiem? Sprawdź!

 Stół w roli głównej

Solidny stół jest centrum aranżacji w każdej jadalni. Jaki model spełni nawet największe oczekiwania? Zdecydowanie wielozadaniowy! W jadalni najlepiej sprawdzi się stół z rozkładanym blatem, który wygodnie ugości  całą rodzinę podczas świątecznego obiadu, a jednocześnie będzie towarzyszem romantycznych kolacji we dwoje. Aby stół jak najlepiej spełniał swoją funkcję, zwróć uwagę, z jakiego tworzywa jest wykonany, ponieważ na płytach meblowych gorszej jakości mogą pojawić się nieestetyczne wybrzuszenia powstałe na skutek kontaktu powierzchni stołu z wysoką temperaturą (na przykład gorącymi kubkami czy talerzami). Modny i odporny zarazem będzie blat z drewna tekowego. Surowe drewno o widocznym układzie słojów będzie pięknie prezentować się z niemal każdym rodzajem krzeseł. Eleganckie meble z drewna to ponadczasowa klasyka, która pasuje do każdego pomieszczenia.

Krzesła

Kolejnym elementem, bez którego nie sposób wyobrazić sobie jadalnię, są wygodne krzesła. Aby stworzyć miejsce ze smakiem, zrezygnuj ze zwyczajnych krzeseł na rzecz komfortowych foteli. Fotele do jadalni obite miękkim materiałem będą wygodniejszą i bardziej estetyczną alternatywą dla tradycyjnych siedzisk.

Meble i dodatki

Aranżację jadalni dopełni elegancki kredens, w którym wyeksponujesz ozdobną porcelanę oraz schowasz obrusy i serwetki. Duży żyrandol składający się ze szklanych kryształków zawieszony nad stołem nie tylko rozjaśni pomieszczenie, ale również sprawi, że światło będzie pięknie odbijać się w szkle i sztućcach.

Share: