https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-kurs-na-prawo-jazdy/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy-na-motocykl/ myana-bg.org

Domki kanadyjskie – czy ich postawienie jest obecnie opłacalne?

1488
0
Share:

Domki kanadyjskie, inaczej mówiąc domy drewniane znane są już w naszym kraju od wczesnych lat 90tych. Wokół ich powstawania urosło wiele mitów oraz sprzecznych opinii. Jedni je chwalą, inni krytykują. Jaka jest prawdziwa rzeczywistość?

Domki kanadyjskie w latach 90

Wczesne lata 90 te były tym momentem, kiedy w naszym kraju zrobiło się głośno o domach drewnianych, których koszt postawienia był zdecydowanie niższy od domów murowanych. W szczególności, że w tamtych czasach drewno było jeszcze tańszym materiałem budowlanym. Jednak polskie ekipy budowlane nie posiadały odpowiedniej wiedzy odnośnie techniki szkieletowej, dlatego tamte domki kanadyjskie okazywały się bardzo słabymi i nietrwałymi konstrukcjami budowlanymi. Stawiane bez znajomości odpowiednich standardów były ciężkie w utrzymaniu. Ich eksploatacja była uciążliwa. To dlatego wokół nich narosło wiele nieprawdziwych mitów odnoszących się do ich trwałości i solidności.

Współczesne domy drewniane

Obecnie domki kanadyjskie stawiane są przez projektantów i ekipy budowlane, które lepiej i dokładniej poznały technikę szkieletową. Ich konstrukcje budowlane są solidniejsze oraz mocniejsze, dzięki czemu domy te mogą służyć przez cały rok swoim mieszkańcom. Przyjazne środowisku i domownikom, tworzące dobry mikroklimat korzystny dla naszego zdrowia są świetną alternatywą dla domów murowanych, które są faktycznie droższe. Postawienie takiego domu drewnianego nie zajmuje tak dużo czasu, ponieważ wszystkie elementy przystosowane są do systemu modularnego. 

Share: