Dom drewniany blisko miasta!

2078
0
Share:

Wybudowanie własnego domu na obrzeżach miasta to dzisiaj realna opcja – coraz więcej osób szuka możliwości zamieszkania poza ścisłym centrum, gdzie stykają się nie tylko z hałasem, ale przede wszystkim olbrzymim zanieczyszczeniem. Działki wokół miast to także szansa na powiększenie swojej przestrzeni życiowej oraz na posiadanie własnego ogrodu. Zalet jest jednak znacznie więcej.

Co warto wiedzieć o domach drewnianych?

Całoroczne domki drewniane to idealna opcja dla osób, które pragną szybko zamieszkać we własnym gospodarstwie, a jednocześnie nie musząc zaciągać na niego olbrzymiego kredytu. Kwestia pieniędzy jest tu niebagatelna – w przypadków domów drewnianych oszczędność może sięgać nawet 35% w stosunku do takiego samego domu murowanego! Projekty domów drewnianych znajdziemy u producentów – zaproponują nam oni domy parterowe, piętrowe, z poddaszem, z garażami lub podjazdami. Ile trwa budowa domu drewnianego? Wszystko zależy od kilku czynników: przede wszystkim wielkości domu oraz ilości zobowiązań samego wykonawcy – oczekiwanie na termin może okazać się najdłuższym etapem! Drugim istotnym czynnikiem jest wielkość domu oraz to, czy klient chce go odebrać w stanie surowym czy też „pod klucz”. Szacuje się, że czas budowy domu będzie wynosił do 8 miesięcy. W tym czasie możliwe jest również zlecenie wykończenia domu od wewnątrz. Budowa domu drewnianego może rozpocząć się w dowolnym momencie w roku – wszystko za sprawą wykorzystania drewna jako głównego budulca.

Izolacja domu drewnianego

Domki norweskie na wąską działkę są izolowane wieloma warstwami różnorodnych materiałów, przez co nie tylko doskonale chronią one przed chłodem, ale i nie pozwalają na uciekanie ciepła z wewnątrz. Obecnie producenci oferują wiele interesujących rozwiązań ociepleniowych – możemy wybierać je samodzielnie lub zdać się na pomoc ekspertów.

Share: