Dobra szczoteczka do zębów pozwoli zadbać o stan naszego uzębienia

2218
0
Share:

Wybór szczoteczek do zębów wcale nie jest taki prosty, szczególnie że jest ich na rynku tysiące. Odpowiednia decyzja jednak może zadecydować, czy stan naszego uzębienia będzie dobry, czy będą potrzebne częste wizyty u lekarza.

Jak wybrać szczoteczkę?

Na początku warto jest trochę się o nich dowiedzieć. Przede wszystkim istnieją różne rodzaje włosków na główce. Mają one różną twardość (miękkie, średnio twarde i twarde), gęstość oraz ułożenie. Można dobrać także rozmiar główki według własnych wymagań, ważna jest także szyjka oraz rączka. Koniecznie rączka musi być antypoślizgowa, nie warto jest ryzykować i brać inną, można uniknąć dzięki temu niepotrzebnych przypadkowych urazów.

A jakie są rodzaje szczoteczek?

Na rynku można się spotkać z kilkoma głównymi rodzajami, które posiadają różne parametry i znacznie się od siebie różnią. Przede wszystkim wyróżnia się:
• Manualne,
• Elektryczne,
• Soniczne,
• Ultradźwiękowe.

Wśród szczoteczek manualnych nie ma zbyt dużego wyboru parametrów. Przede wszystkim należy skupić się na włoskach. Trochę dalej jest szyjka i na nią także warto poświęcić trochę uwagi. Najlepszym wyborem będzie giętka. Dzięki temu unikniemy zbytniemu naciskowi na zęby i dziąsła co mogłoby skutkować podrażnieniem i krwawieniem co wcale nie jest przyjemne, a może wzbudzić niepotrzebne obawy.

Szczoteczki do zębów elektryczne dają już trochę więcej możliwości. Metody zasilania pominiemy, choć warto zwrócić uwagę, że te na baterie są mniej polecane i używa ich się raczej jako podróżne. Przede wszystkim dodatkowym atutem jest zwiększona liczba ruchów na minutę. Jest to nawet około 7000 na minutę, gdy w szczoteczkach manualnych człowiek jest w stanie osiągnąć 200-300. Nie jest to także ciągły jeden ruch, lecz jest kilka różnych trybów do wyboru. Szczoteczki te są o wiele dokładniejsze, a także znacznie skracają czas czyszczenia zębów.

Szczoteczki soniczne opierają swoje działanie na mikro drganiach, których ilość dochodzi nawet do 60 000 na minutę! Drgające włoski, woda i pasta stwarzają bąbelki, które następnie rozbijają się o zęby i docierają w trudniej dostępne miejsce, dzięki czemu zęby stają się jeszcze czystsze. Są to nowe rodzaje szczoteczek na rynku, lecz bardzo dobre. Ich ceny niestety niektórych może zniechęcić, ponieważ sięga nawet kilkuset złotych.

Ostatni, jeszcze mało popularny rodzaj, to szczoteczka ultradźwiękowa. Działa na podobnej zasadzie co soniczna, lecz wykonuje znacznie więcej drgań, bo nawet do 96 000 na minutę. Przy jej działaniu powstają fale ultradźwiękowe, które także tworzą bąbelki rozbijające się o zęby i dziąsła. Są jednak o wiele dokładniejsze i spośród każdego rodzaju czyszczą chyba najdokładniej.

Warto jest zainwestować w siebie

Nawet jeśli szczoteczka miałaby kosztować kilkaset złotych, warto jest tyle wydać, pamiętając ile kosztuje wizyta u dentysty i potencjalne zabiegi.

Zapraszam po więcej informacji na stronę Profimed – szczoteczki do zębów.

Share: