-cccv.org https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ ying.com.pl

Długoterminowa ochrona wzorów dzięki współpracy z rzecznikami patentowymi

1349
0
Share:

Prace związane z ochroną wzorów przemysłowych należą do grupy usług proceduralnych, które nie wymagają jedynie zgłoszenia wzoru ale stałej jego ochrony.

 

Przede wszystkim proces rejestracji wzoru przemysłowego jest skomplikowany bo wymaga badania zdolności rejestrowej, przygotowania opinii na temat tego, czy dany wzór może być zarejestrowany, czy może jest już we władaniu konkurencji i będzie należało przeformułować treść wzoru, a nawet przebudować projekt.

 

Z tymi zagadnieniami mogą spotkać się firmy, które zlecają takie działania do rzeczników patentowych. Nie jest to jednak koniec pracy.

 

Zgłoszenie wzoru przemysłowego odbywa się w urzędzie patentowym – w polskim lub międzynarodowym – można go dokonać za pośrednictwem specjalistów lub złożyć samodzielnie. W tym drugim przypadku istnieje wyższe ryzyko niepowodzenia zgłoszenia, co wiąże się ze stratą czasu oraz ostatecznie ochrony. Ponadto konkurencja monitorująca wysiłki rzeczników w urzędach patentowych może szybko zareagować i samemu spróbować zdobyć dany wzór.

 

Ważną kwestią jest jeszcze utrzymywanie patentu w mocy – to znaczy przedłużanie jego ważności, a także opłacanie odpowiednich składek podtrzymujących. Dobre kancelarie patentowe świadczą tego typu usługi. Polecamy skorzystać z konsultacji kancelarii.

Share: