zobacz zobacz https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy-na-motocykl/

Dla kogo jest ubezpieczenie OC samochodu?

1344
0
Share:

Ubezpieczenie OC samochodu dedykowane jest dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. Niezależnie od tego, czy jest się posiadaczem traktoru, samochodu osobowego, motocykla, czy też równie nietypowego pojazdu – należy stać się posiadaczem takiej polisy.

Rekompensata szkód

Co prawda, każdy właściciel musi wejść w posiadanie OC, ale sam osobiście nie otrzyma pieniędzy z tego odszkodowania. Należy dodać, że z własnego OC nie, ale istnieje możliwość, że w przypadku wystąpienia kolizji drogowej można otrzymać odszkodowanie z tytuły innego OC? Osoby, która doprowadziła do wypadku drogowego. Taka jest zasada działania. Ubezpieczenie OC samochodu ma zapewnić rekompensatę szkód osobom, które brały udział w wydarzeniu. Nawet, jeżeli w samochodzie sprawcy wypadku znajdowały się inne osoby – one również mają szansę na to, aby takie pieniądze pozyskać. 

Kiedy działa ubezpieczenie OC samochodu?

Wiele osób sądzi, że OC działa tylko w trakcie jazdy. Błąd. Na odszkodowanie można liczyć również przy wsiadaniu/wysiadaniu z samochodu. Każda osoba, która wykupuje ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej, musi zapoznać się z dokładnymi warunkami umowy, kiedy ochrona obowiązuje, jak również ten odnośnik, informujący o wykluczeniach. On również jest bardzo ważny, aby w przyszłości wiedzieć, kiedy o odszkodowanie można się ubiegać, a kiedy nie. Często bywa bowiem tak, że kierowcy nie wiedzą dokładnie do czego mają prawo, w ramach ubezpieczenia OC. Tego typu ubezpieczenia można znaleźć w ofercie każdego towarzystwa. 

 

Share: