https://beesafe.pl/porady/male-tablice-rejestracyjne/ zobacz wiecej zobacz

Dieta pudełkowa – co warto o niej wiedzieć?

1833
0
Share:
Dieta pudełkowa – co warto o niej wiedzieć?

Od pewnego czasu ogromną popularnością cieszą się tzw. diety w pudełku. Coraz więcej osób przekonuje się chociażby, że jest to skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. A dieta ta ma swoich zwolenników nie tylko wśród celebrytów i gwiazd. Na czym polega i dla kogo jest najodpowiedniejszy ten sposób żywienia?

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta w pudełku to dostosowany do naszych potrzeb catering, dostarczany każdego ranka pod same drzwi domu lub mieszkania. Restauracja przygotowuje dla nas pięć zdrowych, dietetycznych posiłków, zaś my mamy po prostu spożywać je w równych, 3- lub 4-godzinnych odstępach czasowych. Dieta w rzeczywistości nie jest więc żadną nowością i zwyczajnie polega na jedzeniu zdrowych, odpowiednio zbilansowanych dań.

Warto dodać, że odżywianie się w taki sposób nie jest czymś osiągalnym jedynie za pośrednictwem cateringu. Równie dobrze sami możemy przygotować stosowne dania, co z pewnością będzie się wiązało z dużo mniejszymi kosztami, niż kupowanie gotowych potraw. Na stronach dotyczących zdrowego żywienia lub choćby w tym artykule znajdziemy też różne, odpowiednie przepisy.

Opcja cateringu może być jednak dobrym wyborem dla osób zapracowanych, mających mało czasu na samodzielne gotowanie i układanie jadłospisu – lub takich, które po prostu nie lubią bądź nie potrafią gotować. Zamówienie diety w pudełku jest wygodne i praktyczne. Znika też problem zbyt dużych porcji: gotując danie tylko dla siebie, trudno przygotować je w ilości stosownej dla jednej osoby. To natomiast zwykle powoduje konieczność jedzenia jednej potrawy przez kilka dni czy też wyrzucenia nadmiaru – a więc i pieniędzy.

Czy ta metoda żywieniowa ma wady?

Główną wadą diet w pudełkach jest to, że nie bierzemy udziału w układaniu jadłospisu ani przyrządzaniu posiłków. Nie mamy więc pewności, czy po rezygnacji z cateringu będziemy potrafili odwzorować zasady przygotowywania dań. Nasz organizm powinien przyzwyczaić się do odpowiednich porcji i stałych pór jedzenia, jednak jeśli nie posiadamy talentu kulinarnego, przyrządzanie pięciu zdrowych dań dziennie może się okazać dla nas kłopotliwe.

Dieta jest też kosztowna i z pewnością nie każdy pozwoli sobie na taki wydatek. Wadą może okazać się również brak wpływu na to, co otrzymujemy do jedzenia – w końcu nie wszystkie dania muszą nam smakować. Tu dużą rolę odgrywa kontakt firmy oferującej przygotowanie diety z klientem. Przy profesjonalnym podejściu zostaniemy zapytani o preferowaną kuchnię, ulubione potrawy oraz produkty, których nie lubimy. Jadłospis powinien być ułożony dla nas indywidualnie, w dostosowaniu do naszych preferencji.

Pięć zdrowych posiłków – wybór należy do ciebie

Dieta w pudełku opiera się na zasadzie pięciu zdrowych posiłków. Trudno o bardziej racjonalny i zdrowy sposób żywienia, więc jeśli zdecydujemy się na catering, po dłuższym okresie czasu osiągnięte rezultaty rzeczywiście potrafią być wspaniałe. Z drugiej strony, sposób żywienia oparty na jedzeniu pięciu posiłków o właściwych porach jesteśmy w stanie opracować sami, jeśli tylko dysponujemy odpowiednią ilością czasu i podstawową wiedzą na temat zdrowego żywienia.

Czytaj więcej: Czy wiesz, jak jeść 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia?

Wybór dokonany pomiędzy samodzielnym komponowaniem jadłospisu, a zakupem cateringu, zależy tylko od nas i w obu przypadkach, przestrzegając zasad diety, powinniśmy osiągnąć podobne, satysfakcjonujące efekty.

Źródło: infoss.pl

Share: