https://energoefekt.com.pl https://imagesduo.com https://piszemydlaciebie.pl

Depilacja laserowa bikini – w jakich przypadkach najlepiej ją wykonać?

1628
0
Share:

Depilacja za pomocą lasera jest jedyną metodą pozwalającą na stałe pozbyć się owłosienia. Jest to bardzo wygodne, jednak nie każdy może pozwolić sobie na to, by wydepilować w ten sposób niechciane włoski ze wszystkich obszarów swojego ciała. Kiedy więc trzeba się ograniczać, warto wykonać depilację laserową tam, gdzie przyda się najbardziej.

Najwrażliwsze miejsca

Zdecydowanie depilacja laserowa jest warta zastosowania wszędzie tam, gdzie stosowanie wszystkich innych metod powoduje przykre dolegliwości. Problem ten doskonale znają posiadaczki wrażliwej skóry, u których pojawia się na przykład silne pieczenie, a nawet krostki po wydepilowaniu na przykład okolic bikini. Ponieważ skóra w tym miejscu prawie zawsze jest wrażliwa, depilacja laserowa bikini zdecydowanie jest bardzo dobrym pomysłem. Jeszcze mocniej depilacja laserowa bikini jest polecana osobom, które mają tendencje do wrastania włosków, a więc odpada u nich stosowanie wosku, pasty cukrowej czy depilatora. Inne wrażliwe miejsca, w przypadku których zastosowanie depilacji laserowej jest w pełni uzasadnione, to pachy, zwłaszcza w niektórych przypadkach, a także twarz – jest to najlepsza metoda usuwania kobiecego wąsika.

Tam, gdzie inne metody zawodzą

W grupie tej również można wymienić twarz, gdyż wąsika nie da się usuwać maszynką (a raczej jest to bardzo niepolecane), nikt nie robi tego za pomocą depilatora, a stosowanie wosku jest bolesna i wymaga zapuszczania włosków. Laserowa depilacja daje więc doskonałe skutki. Również depilacja laserowa bikini może być wyjściem lepszym niż jakiekolwiek inne, gdyż dokładna depilacja brazylijska za pomocą wosku czy depilatora to dość karkołomne (i ogromnie bolesne!) przedsięwzięcie. Maszynką zaś nie zawsze udaje się dokładnie usunąć całe włoski, wobec czego może pojawiać się uczucie szorstkości. Do grupy problematycznych w depilacji obszarów ciała można też zaliczyć inne partie, zależnie od preferencji, ale na pewno są to nogi. Jest to duży obszar, więc nawet golenie może zajmować sporo czasu, a już staranna depilacja innymi metodami zabiera go masę – a potem jeszcze przecież trzeba zadbać o podrażnioną skórę! Laserowa depilacja całkowicie rozwiązują ten problem, można więc zaoszczędzić sobie wiele czasu i wysiłku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Share: