Czym jest zabieg depilacji laserowej?

1523
0
Share:

Depilacja laserowa jest aktualnie jednym z najpopularniejszych zabiegów. Z czasem metoda ta zyskuje coraz to więcej zwolenników.

Na czym polega zabieg?

Depilacja laserowa opiera się na zjawisku fototermolizy. Użyty w trakcie zabiegu laser wytwarza wiązkę światła, która przenika do skóry. Tam jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwik znajdujący się w mieszkach włosowych. Ta duża ilość ciepła niszczy cebulki włosa. Z racji tego, iż wiązka światła działa jedynie na powierzchni ciała, to nie wywołuje żadnych trwałych zmian na skórze człowieka.

Jak się do niego przygotować?

Depilacja laserowa wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim do miesiąca przed nie można się opalać, ani chodzić na basen, czy saunę. Ponadto nie wolno poddawać się żadnym innym zabiegom oczyszczającym. Należy również odstawić herbatki wyszczuplające i zioła takie, jak nagietek czy dziurawiec. Skóra powinna być stale nawilżana i nie powinny na niej występować żadne przesuszenia. Oprócz tego na tydzień przed wykonywaniem zabiegu należy odstawić wszelkie peelingi, kosmetyki zawierające alkohol, czy złuszczające skórę. W trakcie wykonywania zabiegu musi ona być w nienagannej kondycji, nie być podrażnioną, ani nie mogą na niej występować żadne rany, czy zadrapania. Wtedy nie jest bezpieczne wykonywanie zabiegu.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu depilacji laserowej należy przede wszystkim nawilżać cały czas skórę kremami przeznaczonymi do skóry wrażliwej. Ponadto dobrze jest stosować również wszelkie regenerujące skórę maści dostępne w aptece. Ponadto nie wolno również się opalać, ani kąpać w basenie, ponieważ może to doprowadzić do wystąpienia ran. Ponadto nie należy stosować żadnych peelingów, ani mocniejszych kosmetyków. Dopiero po upływie około miesiąca można wrócić do stosowania wszystkich kosmetyków, które się odstawiło przed zabiegiem. Oprócz tego jeżeli zaczerwienienia po zabiegu nie znikną po upływie około trzech dni, to należy zgłosić się do dermatologa, który stwierdzi przyczynę.

Podsumowując zabieg depilacji laserowej jest dość skomplikowany i wymaga od pacjenta odpowiedniego przygotowania i dbania o skórę po wykonaniu depilacji. Jeżeli jednak osoba poddająca się zabiegowi będzie stosować się do wszystkich zaleceń lekarza, to nie wystąpią na skórze żadne skutki uboczne. Szczególnie ważne jest dbanie o skórę bezpośrednio po zabiegu, aby wróciła do swojej pierwotnej kondycji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Share: