Czym jest autocasco?

425
0
Share:

Każdy kierowca corocznie musi ubezpieczać swój samochód. Dzięki powszechnemu obowiązkowi nałożonemu na właścicieli pojazdów mechanicznych przez ustawodawcę każdy uczestnik ruchu drogowego jest należycie chroniony i może liczyć na pomoc finansową w razie wypadku czy kolizji. Znaczna część kierowców rozszerza podstawową, obowiązkową polisę o dodatkowe ubezpieczenie samochodu – autocasco. W jakich sytuacjach polisa okazuje się przydatna? Co warto o niej wiedzieć? Sprawdź!

 

AC – ubezpieczenie samochodu dla większej pewności

AC to ubezpieczenie samochodu zabezpieczające mienie przed konsekwencjami kradzieży, uszkodzenia i całkowitego zniszczenia przez czynniki zewnętrzne, siły natury czy skutek aktów wandalizmu. Umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na rok i nie przedłuża się automatycznie. Na jej zakup najczęściej decydują się właściciele niegarażowanych samochodów, kosztownych pojazdów oraz wszyscy Ci, którzy chcą czuć się pewnie.

Nieznany sprawca uszkodził karoserię? Zderzyłeś się z dzikim zwierzęciem? A może podczas burzy drzewo spadło na maskę Twojego samochodu? Dzięki polisie AC  uzyskasz odszkodowanie wypłacone w gotówce lub będziesz mógł naprawić pojazd na koszt ubezpieczyciela.

 

Ile zapłacisz za OC?

Zanim podpiszesz umowę, dokładnie sprawdź proponowane warunki. W tym przypadku zakres ochrony nie jest stały i zależy od oferty danego towarzystwa. Zapisy zawarte w umowie będą wpływały na poniesione koszty. Ponadto, wysokość składki uzależniona jest również od  modelu i marki samochodu, jego przebiegu, mocy i pojemności silnika oraz Twojego wieku, doświadczenia za kierownicą oraz miejsca zamieszkania.

Share: