Czy sprawa rozwodowa musi się dłużyć?

608
0
Share:

Kwestie rozwodowe są dzisiaj coraz częściej podnoszone nie tylko na forach prawniczych, ale też przy naszych rodzinnych stołach. Rozwody stały się codziennością  w Polsce – nie są one już stygmatyzowane, a sam fakt rozwodu jest dla wielu osób możliwością rozpoczęcia nowego, lepszego życia. Jak wygląda sprawa rozwodowa od wewnątrz? Czy konieczne jest zatrudnienie adwokata, aby nas reprezentował?

Jak się rozwieźć i rozstać w zgodzie?

Powodów do rozwodu może być wiele – chcąc zakończyć związek małżeński musimy być przygotowani na to, że w sali sądowej mogą paść nieprzyjemne dla nas pytania. Warto przygotować się do tego procesu. Podstawą jest określenie, co jest przyczyną złożenia przez nas wniosku rozwodowego. Wśród najczęściej podawanych przyczyn wymienia się przede wszystkim długotrwały rozpad więzi małżeńskiej, brak zainteresowania drugą osobą, rozchodzące się ścieżki prywatne. Rozwód to również efekt wieloletniej przemocy, która mogła mieć miejsce w domu – najczęściej mówimy tu o przemocy fizycznej, ale i psychicznej – mówią pracownicy kancelarii adwokat-katowice.info.pl. Rozwód to też wynik braku rozmów pomiędzy małżonkami – często okazuje się już po zawarciu małżeństwa, że małżonkowie mają inne poglądy religijne, ale też inne plany związane z posiadaniem lub nieposiadaniem potomstwa.

Czy podczas rozprawy rozwodowej warto mieć przy sobie prawnika?

Wiele osób przygotowujących się do rozprawy rozwodowej zadaje sobie pytanie, czy konieczne jest zatrudnienie prawnika. Okazuje się, że nawet przy prostych sprawach rozwodowych strony decydują się na zatrudnienie prawnika, gdyż sama jego obecność na sali dodaje odwagi i pozwala czuć się pewniej w tej trudnej sytuacji. Zanim zatrudnimy konkretnego specjalistę konieczne jest, aby prawnik dokładnie zapoznał się z naszą sytuacją.

 

 

Share: