Czy lite drewno znowu staje się modne?

1794
0
Share:
Czy lite drewno znowu staje się modne?

Lite drewno kojarzone jest przede wszystkim z zabytkowymi szafami, pięknie rzeźbionymi łóżkami. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że meble z tego wyjątkowego materiału są dostępne i dzisiaj w topowych sklepach meblowych. Co warto wiedzieć o litym drewnie? Gdzie je kupować?

Lite drewno: odporne na uszkodzenia, starzenie się

Lite drewno jest materiałem o wyjątkowej trwałości – wpływa na to przede wszystkim gęstość surowca, ale i odpowiednie konserwowanie w zakładach stolarskich. Zanim jednak drewno tam trafi jest ono starannie selekcjonowane, aby odrzucić egzemplarze ze skazami czy sękami. Kolejnym krokiem jest dokładne wysuszenie drewna – to konieczne, aby w przyszłości nie pojawiła się w nim pleśń. Dopiero wtedy możliwe jest wykonanie pierwszych prac stolarskich. Z litego drewna wykonywane są eleganckie szafy, szafki nocne, łóżka drewniane, toaletki. Wybór jest szeroki!

Czy kupować lite drewno w sieci?

Obecnie możliwe jest zakupienie mebli z litego drewna również w sklepach internetowych. Zanim jednak to zrobimy upewnijmy się, że dany sprzedawca jest godny zaufania. Jednym z najbardziej cenionych producentów mebli drewnianych jest sklep notodo.pl. Producent oferuje eleganckie meble drewniane z takich gatunków drzew jak sosna, dąb i buk.

Share: