rce-reklama.pl cznauroda.pl ekatsearch.com

Czy dom drewniany okaże się lepszy od murowanego?

4374
0
Share:

Spełnienie marzenia o własnym domu jest dzisiaj znacznie prostsze niż kilkanaście lat temu. Wszystko za sprawą szerokiej dostępności projektów domów, możliwości wynajęcia ekipy budowlanej oraz zaciągnięcia kredytu. Niestety, koszty bywają olbrzymie, a sam kredyt będziemy spłacać latami. Zamiast klasycznego domu murowanego warto zastanowić się więc nad domem drewnianym. Co warto o nim wiedzieć?

Dom z drewna dla całej rodziny!

Konstrukcje szkieletowe staja się coraz popularniejsze w Polsce – świadczy o tym duże zainteresowanie ofertami firm specjalizujących się w projektach i budowie domów drewnianych. Istotne jest to, że budowa takiego domu trwa znacznie krócej niż klasycznego domu murowanego. Firmy takie jak mawit.com.pl stawiają domy drewniane w kilka miesięcy, w zależności od tego, czy budowla ma być oddana w stanie surowym czy deweloperskim. Nie bez znaczenia są także koszty – szacuje się, że budowa domu z drewna będzie o 35% tańsza niż w przypadku klasycznego domu murowanego.

Jak tworzone są projekty domów drewnianych? Projektanci starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom dużej grupy odbiorców. Przede wszystkim starają się oni doskonale oświetlić wnętrze domu. W tym celu stosowane są liczne okna. Silne oświetlenie wnętrza sprawia, że pomieszczenia wydają się większe i bardziej komfortowe. Układ pomieszczeń został rozplanowany tak, aby mieszkańcy mieli zapewniony komfort w sypialniach na piętrze, podczas gdy na dole mogą być przyjmowani gości. Na projektach znajdziemy również miejsca na garaż czy podjazd.

Czy dom z drewna zapewni nam ciepło?

Zdecydowanie tak – wszystko za sprawą zastosowania metod budownictwa pasywnego oraz licznych metod docieplenia budynku. Klienci mogą decydować o tym, jakie materiały izolacyjne zostaną wykorzystane do termoizolacji.

Share: