fect-meble.pl https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/ https://beesafe.pl/porady/male-tablice-rejestracyjne/

Czas wybrać się do protetyka

1974
0
Share:

Statystyki dotyczące stanu uzębienia Polaków są zatrważające. Wielu z nich swój pierwszy ząb traci w wieku około 18 lat. Co czwarty 65-latek nie ma ani jednego swojego zęba. Do protetyka Chorzów nie jest tu wyjątkiem, zgłaszają się często osoby przed osiągnieciem 50 roku życia.

W uzupełnieniu braków w uzębieniu pomaga stomatologia protetyczna. Specjaliści oferują swoim pacjentom protezy stałe i ruchome. Jak same nazwy wskazują, dostępne są rozwiązania osadzane w jamie ustnej na stałe oraz takie, które w każdej chwili można z niej usunąć. W wyborze metody uzupełnienia ubytku najlepszego dla danego pacjenta pomoże stomatolog protetyk.

Proteza tradycyjna

Bardzo popularne są tradycyjne protezy ruchome, które wykonuje się z różowego akrylu. Wielu pacjentów, którzy zdecydowali się na takie rozwiązania narzeka na to, że proteza jest duża i cały czas czują, że mają w swojej jamie ustnej ciało obce. Do wad zaliczają również jej niestabilność, co wiąże się z ciągłą obawą o wypadnięcie protezy z usta w najmniej odpowiednim do tego momencie.W trakcie używania tradycyjnej protezy okazuje się, że siła żucia jest znacznie mniejsza, niż przy naturalnym uzębieniu. To oznacza, że pacjenci muszą zrezygnować z jedzenia twardych pokarmów, których nie będą w stanie pogryźć. Wielu z nich wskazuje również na spadek odczuwania smaków, co wiąże się z przykrycia podniebienia akrylową płytką.

Nowoczesne implanty

Pacjentom, którzy ponad wszystko cenią sobie komfort i smak jedzenia, stomatologia protetyczna proponuje rozwiązania oparte na implantach. Z takiej stabilizacji korzysta się zarówno w przypadku protez mocowanych na stałe, jak i ruchomych.Podstawową różnicą w proteza mocowanych na implantach i tradycyjnych jest to, że w pierwszym przypadku nacisk, który towarzyszy przeżuwaniu pokarmu przenoszony jest na implant. W protezach tradycyjnych trafia on na dziąsło. Oznacza to, że pacjent u którego stomatolog protetyk zastosował implant, może jeść więcej potraw, niż jego kolega z protezą akrylową. Siłę żucia będzie miał taką samą, jak przy naturalnych zębach, więc poradzi sobie z gryzieniem nawet twardych produktów.Inną zaletą metody stałego mocowania protezy na implanty, jaką proponuje pacjentom protetyka Chorzów tez ma to w swojej ofercie, jest komfort jej noszenia. W przeciwieństwie do protezy ruchomej nie uwiera ona użytkowania i grozi krępującym wypadnięciem z ust w trakcie żywiołowej dyskusji lub napadu śmiechu.

Share: