Czas dekoruje przestrzeń

2529
0
Share:
Czas dekoruje przestrzeń

Elegancja miejsca tworzy się niejednokrotnie w sposób naturalny jako konsekwencja naszych osobistych wyborów podejmowanych przez dłuższy czas. Często właśnie tak kształtuje się styl wnętrza czy ogrodu – z czasem, który przemija i odzwierciedla się w kompozycjach i rzeczach. Często nawet to powolne starzenie się sprzyja urodzie miejsca i wyznacza jego charakter. Tak dzieje się na przykład w odniesieniu do ogrodów angielskich, w których wiekowe mury czy ścieżki stają się największą ozdobą.

Nie tylko antyki

We wnętrzach bezpośrednio urodę przemijania pokazują antyki, które pojawiają się zarówno w postaci mebli z litego drewna jak i mebli tapicerowanych. Zresztą przeszłość w XXI wieku to już nie tylko wyrafinowana estetyka dziewiętnastowieczna, ale także epoka przemysłowa. Bardzo popularne ostatnio stylizacje postindustrialne to dosłowne odsłonięcie tego, jak aktualność i nowoczesność staje się światem retro.

Ale nie tylko antyki odsyłają nas do piękna przeszłości. W ogrodzie dekoracje temporalne tworzą się jakby samoistnie, wraz z rytmem następujących po sobie pór roku. Przemijanie natury jest piękne, dlatego warto je wykorzystać. Niech czas udekoruje nasze ogrody, pokrywając je patyną. W takim retro ogrodzie wspaniale zaprezentują się meble ogrodowe Oltre. Te przedmioty stworzą idealną kreację z postarzonymi elementami ogrodu, jak wiekowe mury kamienne czy ogrodzenie w secesyjnym stylu. Meble z technorattanu na patio czy do altanki w stylu wiktoriańskim – to akcent nowoczesności na tle tego, co historyczne.

Land art w ogrodzie

Przykładem interpretacji temporalnej jest sztuka land art, która zyskuje na popularności. Nic dziwnego, odwołuje się do tego, co naturalne i co w naturalny sposób się starzeje. Dzieła land art można próbować tworzyć we własnych ogrodach. Są naprawdę inspirujące!

Share: