nawhitefornchouse.com ola.org https://beesafe.pl/porady/kasowanie-punktow-karnych/

Co warto wiedzieć na temat metody żelowej zdobienia paznokci

1557
0
Share:

We współczesnych salonach kosmetycznych i salonach manicure i pedicure, można spotkać bardzo wiele ciekawych metod zdobienia paznokci. Dzięki niektórym z nich można również paznokcie w prosty sposób przedłużyć i nadać im piękny kształt. To właśnie dzięki temu kobiety o mało imponujących paznokciach, po wizycie w salonie manicure będą cieszyć się długimi paznokciami o kształcie migdała.

Metoda żelowa zdobienia paznokci

Jedna z doskonałych i lubianych przez klientki metoda żelowa zdobienia paznokci. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje się w niej specjalny żel, który jest nakładany na płytkę paznokcia i utwardzany przy pomocy lampy emitującej promienie UV. To właśnie dzięki temu żel nabiera odpowiedniej twardości, a nałożony na specjalny szablon lub tips, pozwala też płytkę paznokcia przedłużyć i odpowiednio wymeldować. Oczywiście tego typu zabieg trochę trwa i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Plus jest jednak taki, że paznokcie prezentują się nienagannie nawet przez wiele tygodni. Gdy pojawi się tak zwany odrost, można go po prostu uzupełnić przy pomocy żelu. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem piłować i ściągać paznokci żelowych.

Czy metoda żelowa zdobienia paznokci jest niebezpieczna

Jeżeli paznokcie żelowe wykonuje się po raz pierwszy, dobrze jest tak naprawdę wybrać się do profesjonalnego salonu. Dlaczego jest to tak ważne? Podczas przygotowywania płytki paznokci do nałożenia żelu trzeba wykonać szereg działań takich jak na przykład jej piłowanie i matowienie. Używa się do tego różnego rodzaju akcesoriów takich jak gruboziarniste pilniki. Trzeba mieć niesamowitą wprawę, aby wykonać to dobrze. Lepiej zatem zapłacić trochę więcej za metodą żelową niż oszczędzić i wyjść z paznokciami w opłakanym stanie. Gdy dopiero rozpoczyna się swoją przygodę z paznokciami żelowymi, lepiej również nie zabierać się za to samodzielnie w domu. Dobrze jest po prostu przynajmniej kilka razy skorzystać z usług profesjonalistami, obserwować ją przy pracy, a następnie ewentualnie samemu zabrać się za zrobienie paznokci.

Paznokcie żelowe ile kosztują

Kobiety bardzo często decydują się na wykonanie paznokci metodą żelową, bo po prostu chcą mieć je w jakimś wyjątkowo finezyjnym kształcie. Jeżeli pragnie się mieć paznokcie inspirowane na przykład Rosjankami, które często decydują się na bardzo długie paznokcie zakończone ostrym szpicem, metoda żelowa będzie najlepsza. Tylko dzięki niej uzyska się taki efekt. Będzie można następnie ozdobić je w jakiś modny sposób, na przykład malując je z efektem ombre.

Share: