Ciekawe rozwiązanie dla miłośników palm

1870
0
Share:

Palmy to rośliny, które kojarzą nam się głównie z gorącym klimatem. Tym samym spora ilość miłośników tych pięknych roślin myśli, że może je oglądać jedynie w specjalnych ogrodach botanicznych lub w ciepłych krajach. Okazuje się, że sytuacja nie zawsze wygląda tak źle. Palmy coraz częściej występują w wersji hodowlanej, która wytrzyma nawet niskie temperatury. Tym samym stają się one rośliną ogrodową, którą przy odrobinie zaangażowania można z powodzeniem trzymać u siebie w ogrodzie.

Jak to możliwe?

Hodowcy od wielu lat starali się znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu palmy mogłyby być hodowane w ogrodach w krajach europejskich. Liczne próby doprowadziły do wprowadzenia na rynek palmy ogrodowej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu hodowców cieszyć z ich posiadania może się praktycznie każdy. Tym samym wszyscy miłośnicy tego typu roślin mogą mieć je w swoim domu. Palmy będą również świetnym uzupełnieniem ogrodu zaprojektowanego w klimacie tropikalnym.

Czym różnią się palmy ogrodowe?

Palmy ogrodowe z pozoru wyglądają jak tradycyjnie znane palmy z tropików. Są jednak mniejsze i troszeczkę mniej okazałe. Wbrew pozorom jednak wcale nie są nudne, a ich posiadanie może przynieść właścicielom ogrodu wiele radości. Warto pamiętać, że palmy to rośliny niestandardowe jeśli chodzi o polskie warunki. Właśnie dlatego trzeba pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami podanymi przez sprzedającego. Bardzo ważna jest odpowiednia ekspozycja rośliny. Palmy wymagają oczywiście odpowiedniej dawki słońca, są jednak wytrzymałe i odporne nawet na przymrozki. Najczęściej zalecane jest jednak zastosowanie specjalnej ochrony na zimę. Dobrze sprawdzi się tu styropian, który spełni rolę izolatora. Dzięki zabezpieczeniu palma zachowa odpowiednie warunki i przetrwa zimę bez problemów w niezmienionym stanie.

Gdzie kupić taką roślinę?

Jak już zostało wyżej wspomniane, palmy to wciąż rośliny mało popularne w krajach europejskich. Tym samym w większości przypadków na próżno szukać ich w tradycyjnych ogrodnictwach i hipermarketach z roślinami. Jeśli chcemy zakupić palmę ogrodową, najlepiej poszukać w internecie hodowców, którzy są w stanie zaoferować nam roślinę wysokiej jakości. Najczęściej palma zostanie przesłana kurierem. Hodowcy pakują je w specjalne, bezpieczne opakowania dzięki którym nie ma ryzyka uszkodzeń. Roślina jest gotowa do posadzenia w wybranym przez klienta miejscu. Palmy szybko się przyjmują i zaczynają rosnąć, dając posiadaczowi ogrodu wiele satysfakcji.

Zapraszam po więcej informacji na stronę palmy Tropiart.

Share: