Certyfikacja ISO 9001

741
0
Share:

Ciężko nastawić się na nadchodzące zmiany. Człowiek ma to do siebie, że szybko przyzwyczaja się do obowiązującego stanu rzeczy. Tylko że czasem nie ma innego wyjścia jak zmiany. W szczególności jeżeli mowa jest o firmach. Organizacja w tego typu miejscach musi ulegać ciągłemu doskonaleniu. To właśnie do tego odnosi się ISO 9001.

Jakość ISO 9001

Sam proces certyfikacyjny zajmuje trochę czasu. Trzeba nastawić się na to, że pojawią się pewne obciążenia. Firma będzie mogła wciąż prowadzić swoją działalność. Należy mieć jednak w głowie to, że sam audyt ISO 9001 wprowadzi nieco zamieszania. Co trzeba zaznaczyć to fakt, że taka firma jak DJB doradztwo zrobi wszystko, aby ten proces przebiegał z jak najmniejszą ilością utrudnień. Aby jednak tak negatywnie nie patrzeć na to wszystko, warto sprawdzić co tak naprawdę daje certyfikat ISO 9001

Zalety ISO 9001

Mówi się o kilku podstawowych korzyściach, które są w stanie przekonać do wdrożenia procesu certyfikacyjnego. Otóż pod uwagę bierze się takie aspekty, jak:

  • wydajność – na zdecydowanie większym poziomie. Tym bardziej, że wszystkie procesy zostają ustanowione w odpowiedniej kolejności, pozwalającej na ustalenie maksimum wydajności.
  • przychody – większe. Chociaż mówi się o tym, żeby na sam certyfikat ISO 9001 nie patrzeć pod względem komercyjnym. Aczkolwiek, firmy pozytywnie kończące  proces certyfikacyjny mówią, że ich słupki zyskowe w znacznym stopniu się podniosły.
  • pracownicy – z większą energią podchodzą do realizacji poszczególnych zleceń. Ich morale są lepsze, ponieważ otrzymują lepsze, jaśniejsze komunikaty. Każda z osób tak naprawdę wie co ma robić i co leży w zakresie jej obowiązków.
  • uznanie – w skali międzynarodowej. Za ISO 9001 odpowiedzialna jest Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO). Wiele osób postrzega ich jako autorytet jeżeli chodzi o zarządzanie jakością.
  • wyniki – idą do góry. Nie jest tu jednak mowa o samych zyskach. Wszystkie działania są raportowane,starannie gromadzone i analizowane. Po to aby móc wysnuwać z nich odpowiednie wnioski. Dzięki temu przyszłościowe decyzje będą zdecydowanie lepsze, pomagające uzyskać korzystniejsze wyniki.
  • dostawcy – relacje na tej linii ulegają poprawie. Wpływa to również na terminowe dostarczanie wszystkich produktów na linię produkcyjną, jak również bezpośrednio do klienta. 
  • spójność – przekazywanie informacji jest spójne. Dzięki temu rozwiązywanie ewentualnych problemów przebiega zdecydowanie sprawniej, bez obaw o utratę pieniędzy.
Share: