Breloki z naklejkami wypukłymi

1681
0
Share:

Napisać o brelokach, że to bardzo powszechnie stosowany gadżet reklamowy, to jak nic nie napisać. Fakty są jednak takie, że dzięki swojej użyteczności, szerokiej dostępności wzorów oraz metod identyfikacji wizualnej jest to produkt bardzo atrakcyjny z marketingowego punktu widzenia. Do tego dochodzi niski koszt jednostkowy, co jeszcze bardziej skłania ku tej formie promocji.

Drewniany brelok z logo

Breloki mogą być wykonane właściwie z dowolnego materiału – najczęściej są to jednak tworzywa sztuczne lub metal, rzadziej skóra (naturalna lub ekologiczna), drewno lub kamień. Często materiał determinuje późniejszą metodę nanoszenia identyfikacji wizualnej w formie nadruku, grawerunku lub przetłoczenia.

Jedną z ciekawych metod identyfikacji, bo możliwą do zastosowania niezależnie od materiału, z którego zrobione są breloki, może być zastosowanie naklejek wypukłych, czyli kształtów wyciętych z folii samoprzylepnej z nadrukami, które są pokryte warstwą przeźroczystej żywicy, tzw. domingiem. Daje to wiele możliwości – po pierwsze, klient może dobrać folię z odpowiednim klejem do wybranego przez siebie modelu breloka, co da pewność, że naklejka będzie trwać na swoim miejscu przez lata.

Breloki z naklejkami wypukłymi

Po drugie, technologie nanoszenia nadruku na foliach są bardzo zaawansowane i gwarantują wysoką jakość oraz rozdzielczość, czyli estetyczny i efektowny wygląd. Natomiast żywica zabezpiecza druk przed działaniem czynników atmosferycznych czy promieniowania UV oraz tworzy ciekawe efekty wizualne – wypukłość oraz błyski świetlne.

Breloki uszlachetnione naklejkami wypukłymi zyskują na atrakcyjności, dlatego wielu producentów tych artykułów promocyjnych projektuje modele, które posiadają specjalne wgłębienie tworzące miejsce na nalepkę domingową. Ułatwia to aplikację naklejki oraz dodatkowo chroni ją przed zerwaniem.

Breloki ze sklejonym nalepek domingowych

Firmy zajmujące się produkcją naklejek wypukłych poszły jednak o krok dalej i zaczęły oferować breloki wykonane z dwóch sklejonych ze sobą nalepek. Taka forma breloków jest ekonomiczniejsza (odchodzi koszt tworzywa lub metalu) i wcale nie mniej atrakcyjna, ponieważ kształt naklejek domingowych może być dopasowany do wymogów zamawiającego.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie producenta – firmy Unital

 

Share: