Usuwanie cieni pod oczami: zabiegi medycyny estetycznej

1341
0
Share:

Zabiegi medycyny estetycznej są zdecydowanie mniej inwazyjne niż operacje plastyczne. Nie są tanie, trzeba je powtarzać co kilka miesięcy, aby utrzymywać efekt, jednak klientki klinik są zadowolone. Poniżej krotki przewodnik po zabiegach, które mają za zadanie zmniejszyć widoczność cieni pod oczami:

Wstrzykiwanie tłuszczu z brzucha

Zabieg polega na tym, że lekarz odsysa tkankę tłuszczowa z pośladek klientki i wstrzykuje w okolice oczu. W tym przypadku zabieg trzeba powtarzać kilka razy zanim zobaczymy efekty. Całę zdarzenie trwa niecałą godzinę (podczas jednego spotkani pobiera się tłuszcz z brzucha i wstrzykuje jednocześnie pod oczy).

Kwas hialuronowy na cienie pod oczami
Szybciej i taniej jest wstrzykiwać sobie kwas hialuronowy pod oczy, który zlikwiduje widoczność naczynek, odpowiedzialnych za sinienie skóry twarzy. Zabieg daje natychmiastowe efekty, ale trzeba go powtarzać raz na około 8 miesięcy.

Laserowe usuwanie cieni pod oczami

Istnieją także metody laserowego zmniejszania widoczności cieni pod oczami. W tym przypadku efekt utrzymuje się bardzo długo. Klientki decydują się na powtarzanie go raz na dwa lata, bo oprócz tego, że usuwa cienie pod oczami, napina znacznie skórę twarzy i zmniejsza widoczność zmarszczek. W trosce o utrzymanie tej drugiej grupy efektów własnie klientki wracają do gabinetów medycyny estetycznej. Jeśli jednak chcemy jedynie usunąć uporczywa cienie pod oczami, wówczas wystarczy jednorazowy zabieg laserem frakcyjnym: efekty utrzymują się dożywotnio.

Laser na cienie pod oczami: rodzaje

Zanim zdecydujemy się na zabieg laserem, sprawdźmy, jakie są zasady ich działania. Jedne wykorzystują zbawienne działanie światła: wówczas kieruje się dużą wiązkę światła na skórę i dzięki temu uzyskuje efekt świeżych oczu o skórze z wyrównaną kolorystyką. Inne lasery wykorzystują emisję fal radiowych, a jeszcze inne działają na skórę falami elektromagnetycznymi.

Metody łączone – czy warto?
Niektórzy lekarze doradzają klientkom również łączenie metod: po zabiegu z użyciem lasera, stosuje się wypełnienie kwasem hialuronowym. Zwykle nie chodzi tutaj tylko o pozbycie się cieni, ale również o wyraźny efekt wow, związany z wyraźnym odmłodzeniem skóry wokół oczu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Share: