galoo.pl toqot.pl wtfskf.org

Ogrodowe dekoracje

1477
0
Share:
Ogrodowe dekoracje

Czy ogród można dekorować tak, jak robi się to we wnętrzach? Czy nie wystarcza sama dekoracyjność roślin? Ogrody dekorowano od zawsze. Wystarczy przypomnieć ogrody w stylu francuskim, które na dobre wprowadziły aspekt ozdobności do ogrodowej przestrzeni. Oczywiście dekoracje ogrodowe różnią się od tych wnętrzarskich, jednak opierają się je na podobnych podstawach.  Formalnych, kolorystycznych, kompozycyjnych. Na dostosowaniu formy do treści i szukaniu oryginalności pośród harmonii.

Sztuka w ogrodzie

Najpełniej i najpiękniej naturę uzupełnia sztuka. Także w ogrodach, w których decydujemy się na efektowne meble ogrodowe, powstałe na bazie artystycznych projektów. Klasyczne, ale też bardzo awangardowe, wręcz futurystyczne, jak aluminiowe komplety wypoczynkowe do ogrodu.

Wspaniale pod gołym niebem prezentują się rzeźby. Stanowią one dekorację w najszlachetniejszym stylu. Zwłaszcza gdy wykonał je artysta i nie są tylko figurkami masowej produkcji. Rzeźby ogrodowe zdobią miejsce w sposób zasadniczy. Zamieniają zwykły ogród w galerię. Kamienne, drewniane czy metalowe – rodzaj materiału wpływa na charakter całości. Czasami jedna rzeźba wystarczy, żeby stworzyć intrygującą ozdobę dla całego wielkiego ogrodu.

Zewnętrzna część domu oraz przylegający ogród, wraz z miejscami takimi jak weranda czy taras, to świetne płaszczyzny, na których możemy umieścić ogrodowe dekoracje świąteczne, ale nie tylko.

Dekoracje sezonowe

Każda pora roku niesie ze sobą naturalne środki wyrazu, które aż proszą się o ciekawą aranżację. Wczesną wiosną na przykład będą to najdrobniejsze przejawy zieleni, jak puszczające pąki gałązki włożone do wazonu czy krokusy wysiane w większych pojemniczkach. Latem – różane kompozycje, a jesienią dyniowe wariacje.

Share: