Minimalistyczne portfele skórzane – ciekawe przykłady

1678
0
Share:

Z wielu powodów może zaistnieć potrzeba posiadania małego, minimalistycznego portfela skórzanego. Są sytuacje, w których zupełnie nie sprawdzi się typowy, standardowy portfel, którego zadaniem jest pomieścić nie tylko gotówkę, ale także karty, legitymacje i inne dokumenty. Na każdą potrzebę można jednak znaleźć odpowiednie rozwiązanie i dopasować skórzany portfel do specyficznych potrzeb i sytuacji. Sprawdźmy zatem jakiego rodzaju portfele zajmą znacznie mniej miejsca w kieszeni niż tradycyjne modele, oraz co może w ogóle zastąpić portfel.

 

Kiedy przyda się mały lub cienki portfel męski?

Cienkie lub małe portfele męskie będą na pewno potrzebne, kiedy używamy stroju wizytowego. Zarówno spodnie garnituru jak i marynarka nie są przystosowane do tego, aby nosić w kieszeni gruby portfel. Wygląda to po prostu nieestetycznie, kiedy duży portfel wypycha kieszeń spodni, lub obciąża jedną stronę marynarki. Inną sytuacją, kiedy będziemy potrzebować niedużego portfela jest moment, w którym uprawiamy np. sport na świeżym powietrzu jak jogging, jazda rowerem i chcemy mieć przy sobie tylko najpotrzebniejsze rzeczy w saszetce biodrowej. Tego typu saszetki sportowe nie oferują zbyt wiele miejsca, dlatego chcąc mieć przy sobie kartę czy gotówkę najlepiej wybrać nieduży, bądź cienki portfel męski. Minimalistyczne wersje portfeli będą także dobrym wyborem dla każdego, kto nie ma potrzeby nosić ze sobą wielu dokumentów, kart płatniczych czy lojalnościowych, zdjęć bliskich, większej ilości bilonu. Mniejszy portfel będzie lżejszy, zajmie mniej miejsca, stanie się bardziej poręczny.

 

Małe i cienkie portfele – propozycje

 

  1. Cienkie wersje klasycznych portfeli – jeżeli celem poszukiwań jest portfel cienki, który nie będzie dawał o sobie wszystkim znać po włożeniu do wąskiej kieszeni spodni, na pewno cienka wersja będzie odpowiednim wyborem. Oczywiście nie zapewni on takiej pojemności jak typowy portfel, jednak znajdzie się miejsce na banknoty, trochę bilonu, karty i inne drobiazgi. Portfele takie mogą być składane, zamykane na zamek lub na zatrzask.
  2. Banknotówki – banknotówki to specjalnie przygotowane portfele do przechowywania banknotów. Pełnią one funkcję tzw. spinki na banknoty. Świetny wybór dla wszystkich, którzy operują głównie banknotami. Portfele typu banknotówka moga posiadać specjalną kieszonkę na bilon, dzięki czemu pomogą przechować resztę otrzymaną podczas drobnych zakupów. Banknotówki to gustowne akcesorium dla każdego człowieka biznesu operującego gotówką i minimalistów.
  3. Portmonetki męskie (podkówki) – portmonetki to przede wszystkim kieszonki na bilon. Zwykle posiadają nieduże rozmiary, dzięki czemu dobrze pasują do większości kieszeni spodni czy kurtek lub marynarek, a do tego pozwalają w sposób wygodny korzystać z posiadanego bilonu. Podkówki umożliwią także przechowanie złożonych banknotów, dlatego ich funkcja nie ogranicza się wyłącznie do operowania monetami. Skórzane portmonetki męskie to prawdziwy klasyk.
  4. Cienkie portmonetki – wersja portfela na kilka kart, dowód osobisty i banknoty. Jego zaletą jest grubość – portmonetki te są bardzo cienkie i bez przeszkód można je włożyć wszędzie tam, gdzie nie powinno się wkładać zwykłego portfela, np do spodni wizytowych czy marynarki. Są wygodne w użytkowaniu i prezentują się niezwykle elegancko.

 

To kilka przykładów męskich portfeli, które świetnie spiszą się w wielu życiowych sytuacjach. Jeden portfel do wszystkiego może okazać się niewystarczający. Dlatego wersje minimalistyczne portfeli będą dobrym uzupełnieniem męskiego zestawu akcesoriów osobistych, które z pewnością nie będa mniej funkcjonalne do tradycyjnego portfela.

 

Share: