http://okna-renoma.pl/wielki-powrot-okien-drewnianych/ http://capitalareafriendsoftransit.org/sklep-jezdziecki-skompletuj-swoj-zestaw/ http://ipjforum.org/jak-duza-altana-ogrodowa-zmieni-nasze-postrzeganie-odpoczynku/

Kuchnie retro wracają do łask

583
0
Share:

Kuchnie retro na nowo zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością w wielu domach. To co było modne w latach 60tych wypierane było przez nowoczesne propozycje. Dzisiaj na nowo chętnie wybieramy takie elementy do swoich domów.

Żywe i wesołe kuchnie retro

Wchodzimy do nowocześnie wyglądającego domu, a tam kuchnia jakby żywcem wyjęta z lat 60-70 tych, która na pierwszy rzut oka nie pasuje do nowoczesnego budownictwa. Tak naprawdę retro jest taką propozycją świetnie komponującą się z nowoczesnymi elementami. Stanowi taki kontrapunkt, który jest równoważnią pomiędzy tym co chłodne, a tym co przyjemne, klimatyczne, ciepłe. Kuchnie retro cieszą się bardzo dużą popularnością przez wzgląd na stare dobre, klimatyczne czasy. Wiele osób wraca często wspomnieniami do czasów, kiedy spędzali dużo czasu w kuchniach swoich dziadków.

Kuchnie retro – meble

Skoro zdecydowaliśmy się już na kuchnie retro w swoich domach, to czas na ich aranżację. W takich miejscach potrzebne są stylizowane meble w jasnych kolorach. Styl retro zdecydowanie lubi kolor biały. Przy czym można zdecydować się także na beże lub nawet przybrudzone pastele. Ciekawymi elementami są także ciężkie, żeliwne kształty, które mogą np. występować pod postacią kratek do piekarnika lub klamek do szafek, czy nawet samej klamki do kuchni. Można samodzielnie wykonać takie postarzane elementy, ale równie dobrze można zdecydować się na gotową ofertę, jaką dzisiaj udostępnia wielu producentów. W ten sposób bez problemu uda się urządzić retro kuchnie. 

 

Share: