Kuchnia austriacka i jej zalety

1088
0
Share:

Kuchnia austriacka to pyszne dania, którymi rozkoszują się nie tylko smakosze, ale również zwykłe osoby szukające nowych smaków i kulinarnych inspiracji. Kuchnię austriacką reprezentują różnorodne dania, w których widoczne są elementy wpływów różnych kultur europejskich – Węgier, Włoch, Serbii, Czech. Ma to związek z bogatą historią Austrii, która przez wieki była jednym z największych imperiów Europy. Posłowie przybywali na wiedeński dwór, przywożąc własnych kucharzy, który stworzyli jedną z barwniejszych kuchni świata.

Specjalności austriackiej kuchni

Każdy turysta odwiedzający Austrię, powinien rozkoszować się smakiem regionalnych potraw, których raczej nie znajdziemy w innym zakątku świata. Tradycyjne austriackie potrawy obiadowe podawane są z ziemniakami pod różnymi postaciami – Austriacy uwielbiają frytki czy ziemniaki prosto z wody. Wśród bardziej znanych, typowo Austriackich potraw warto wymienić Wiener Schnitzel, czyli rodzaj cielęcego schabowego smażonego na maśle, z dodatkiem plastra cytryny. Warto skosztować również Leberknödelsuppe, czyli austriackiego rosołu wołowego z dodatkiem pulpecików z wątróbki, czy Wurzelfleisch – jest to mięso wieprzowe duszone w warzywach. Wizytówką austriackiej kuchni są…knedle. Występują w bardzo wielu postaciach, różniących się od siebie w zależności od regionu. Pojawiają się zarówno w słodkiej, jak i w słonej wersji. W Austrii można skosztować knedli z twarogiem, morelą, ale także z szynką czy z boczkiem. Nie zapominajmy jednak o pysznych, austriackich deserach, znanych na całym świecie. Apfelstrudel, czyli rodzaj jabłecznika, Kaiserschmarrn – omlet na słodko czy może słynny, czekoladowy Tort Sachera to specjały, których smaku na długo nie będzie się dało zapomnieć.

Zalety kuchni austriackiej

Trzeba przyznać, że kuchnia austriacka jest wyjątkowo barwna i różnorodna, dlatego można cały czas odkrywać ją na nowo, w zależności od regionu Austrii, w którym będziemy się znajdować. Kosztując potraw austriackiej kuchni, nie ma mowy o nudzie! Dania kuchni austriackiej mogą wydawać się tłuste czy ciężkostrawne, jednak podawane są z warzywami i dodatkami, które równoważą ich ciężki charakter. Niestety, Austriacy raczej nie należą do wegetarian, dlatego ciężko będzie znaleźć u nich potrawy, które nie bazują na mięsie lub rybach. Bardzo często typowo austriackie potrawy pojawiają się w górach i w okolicy stoków narciarskich, dzięki czemu zapewniają amatorom zimowego szaleństwa odpowiednią dawkę kalorii oraz energię na szusowanie po długich i świetnie utrzymanych nartostradach.

Dania kuchni austriackiej znajdziesz na https://cookingbox.pl/kategoria-produktu/region/kuchnia-austriacka/

Share: