https://ijcai-19.org/wybieramy-oswietlenie-tarasu-inspiracje/ http://ipjforum.org/jak-duza-altana-ogrodowa-zmieni-nasze-postrzeganie-odpoczynku/ http://protaras.com.pl/oswietlenie-do-nowoczesnego-ogrodu/

Jaka jest geneza wad zgryzu?

640
0
Share:
Jaka jest geneza wad zgryzu?

Wady zgryzu mają zróżnicowaną genezę. Lekarze zwracają uwagę między innymi na to, że w wielu przypadkach odpowiada za nie genetyka, choć może zdarzyć się i tak, że są konsekwencją infekcji wirusowych lub bakteryjnych, do których doszło w pierwszym trymestrze ciąży. Najczęściej jednak odpowiadają za nie rodzice, którzy nie zwracają uwagi na stan uzębienia swoich dzieci, zbyt długo zwlekają z odstawieniem ich od smoczka i pozwalają na picie z butelki.

Na szczęście, nawet najpoważniejsze wady zgryzu nie są dziś wyrokiem. Walka z nimi jest trudna, nie oznacza to jednak, że nie mamy żadnych szans na to, aby się z nimi uporać. Ortodonta w Gliwicach zwykle podkreśla, że najszybciej eliminuje się je u dzieci, nie oznacza to jednak wcale, że osoby dorosłe muszą pogodzić się z istnieniem problemu oraz z tym, że nie będą mu się w stanie przeciwstawić. Oczywiście, sojusznikiem osób dostrzegających, że ich zgryz nie wygląda właściwie, jest czas. Nie warto więc zwlekać z wizytą u ortodonty ani z dostosowaniem się do jego zaleceń.

Share: